0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-4%

ACER Nitro 5 AN515-44-R4V7

48.990,00 ден 46.990,00 ден

Истражете и уживајте во ново ниво на игри со моќниот Nitro 5. Молскавичен FHD IPS дисплеј од 144Hz и импресивна технологија за подобрување на секој аспект на играта.

Гаранција 24 месеци

Шифра: NH.Q9GEX.005 Категорија:

Екран 15,6 “/ 1920 x 1080px / IPS
Процесор AMD Ryzen 5 4600H (3000 – 4000MHz) / 6/12 (физички / логички) / 11264KB
8 GB DDR4 меморија (3200Mhz)
Хард диск 512 GB SSD
Графичка картичка NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB GDDR6
HDMI порти, USB 2.0 x2, USB 3.0 x1, USB Type-C x1, LAN, аудио-комбо порта
LAN / Bluetooth / WiFi
Тежина 2,4 кг