0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.
-3%

ACER Predator Helios 300 (PH315-51-77XL)

65.990,00 ден 63.990,00 ден

ACER PREDATOR – Сѐ што му е потребно на професионален гејмер за моќна игра!

Гаранција 12 месеци 

Спореди
Шифра: NH.Q3HEX.020 Категорија:
 • Екран : 15.6 FHD IPS”
 • Процесор : Intel® Core™ i7-8750H
 • Меморија : 8GB
 • Tврд диск : 1TB
 • SSD : 128GB
 • Графичка картица : GTX 1050 4GB GDDR5 Titanium
 • Оптички уред : Не
 • Мрежна картица : 10/100/1000 GBit
 • Безжична картица : Да
 • BT : Да
 • HDMI : Да
 • Камера : Да
 • Батерија : 4-Cell
 • Teжина : 2.7 кг.