0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-8%

HP Monitor Gaming Curved X24c 144 Hz

12.990,00 ден 11.990,00 ден

Побегнете во нови светови со заоблениот монитор 1500R кој овозможува извонредно FHD искуство. Освежувањето од 144Hz ја намалува заматеноста со прикажување на слики 2x побрзо од другите монитори.

Гаранција 12 месеци

Шифра: 9FM22AA Категорија:

Display size 59.94 cm (23.6”)
Aspect ratio 16:9
Display type VA
Pixel pitch 0.27 mm
Response time 4ms GtG (with overdrive)
Brightness 300 nits
Contrast ratio 3000:1
Product color Black
Resolution (maximum) FHD (1920 x 1080 @ 144 Hz)
Display features AMD FreeSync™; Anti-glare; 1500R curvature
Display Input Type 1 HDMI 2.0; 1 DisplayPort™ 1.2
Physical security features Security lock-ready
Energy efficiency Energy efficiency class: A+