0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.
-7%

Lenovo Legion Y530-15ICH

54.690,00 ден 50.690,00 ден

Со стилско алуминиумско куќиште, високи перформанси и моќна графика Lenovo Legion е омилен гаминг лаптоп дизајниран за акција, брзина и победа.

Гаранција 24 месеци 

Спореди
Шифра: 81FV00UYRM Категорија:
 • Екран : 15.6″ Full HD
 • Процесор : Intel® Core™  I7-8850H
 • Меморија :  8GB DDR4-2666
 • Tврд диск : 1TB
 • Графичка картица : GeForce®GTX 1050Ti 4GB GDDR5
 • Оптички уред : Не
 • Мрежна картица : 10/100/1000 GBit
 • Безжична картица : Да
 • BT : Да
 • HDMI : Да
 • Камера : Да
 • Батерија : 3-Cell
 • Teжина : 2.3кг.