0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.
-8%

LENOVO Tab 3 8 (TB3-850F)

7.990,00 ден 7.390,00 ден

Споделувајте го вашиот таблет со целото семејство – дури и со децата – а сепак продолжете да уживате во персонализираното искуство. Tab3 8 вклучува повеќекориснички режим преку кој многу лесно можете да ги задржите вашите претпочитани вредности посебно. Што е ново, таблетот има наменет режим за деца со безбедносно прегледување на интернет и алатки за ограничување на пристап за никогаш да не се грижите кога децата го користат.

Гаранција 24 месеци.

Спореди
Шифра: ZA170171BG Категорија:
 • Тип на екран : IPS
 • Екран : 8″
 • Резолуција : 1280×800 Pixel
 • Процесор : Quad-Core 1GHz MT8161
 • Меморија : 2GB
 • Интерен капацитет : 16GB
 • Оперативен Систем : Android 6.0
 • 3Г : Не
 • 4Г : Не
 • Камера : Задна 5PM и Предна 2MP
 • Безжична картица : Да
 • Проширување капацитет : Да
 • ГПС : Да
 • ФМ Радио : Не
 • BT : Да
 • HDMI : Не
 • Батерија: 4290 mAh
 • Боја : Црна
 • Teжина : 329гр.