0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-11%

MS ENERGY e-romobil NEUTRON n1

18.990,00 ден 16.990,00 ден

Гаранција 12 месеци

Шифра: 0161338 Категорија:

MS ENERGY NEUTRON n1 Електричен тротинет. Преминот од тротоар на улиа и назад повеќе не е проблем. Големи тркала и преден амортизер соврешно ќе одговараат за оваа задача! Алуминиумската рамка целиот тротинет го прави многу лесен, и едноставен за склопување и носење. LCD екранот ги нуди сите потребни информации поврзани за состојбата на батеријата, брзината и останатите податоци за возењето. Карактеристики: Мотор: 250W, Задна кочница, преден амортизер, Батерија – литиумска 24V/8,0Ah, време на полнење на батеријата до 4 часа, конструкција – Алуминиум, Големина на тркала: 8″. Максимална брзина 30 km/h, Домет со полна батерија – 18-22 km, Носивост – до 120 kg, LCD екран: покажува брзина на движење, статус на батеријата, ниво на моќност, вкупна километража и Trip, 2 копчиња, вкучено/исклучено, предно и задно LED светло. Димензии на составен тротинет: 98 х 54 х 114 cm, димензии на склопен тротинет: 88 х 18 х 36 cm. Нето тежина – 12,5 kg, бруто тежина 15 kg.