0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-6%

MSGW Gamer i9100 Plus RX570 Metropolis

33.990,00 ден 31.990,00 ден

Гаранција 24 месеци

Спореди
Шифра: 0006207 Категорија:

Основни карактеристики
ОС Free DOS
ЦПУ Intel® Core™i3-9100F
ЦПУ брзина [ГХз] 2,70
Чипсет H310
Сокет 1151
Меморије 1x 8 GB
Тип меморије DDR4
Такт меморије [МХз] 2666
Максимална количина меморије [ГБ] 32
Графичка картица AMD Radeon
Модел на графичка картица RX 570 8GB GDDR5
Тип на тврд диска SSD
Величина диска [ГБ] 240
Тип на тврд диск 2 HDD
Големина на  дискот 2 [ГБ] 1000
Звучна картица Integrirana
Мрежна картица – брзина [Мбит] 10/100/1000
Куќиште – модел METROPOLIS PRO Gaming
ВЛАН мрежа Не
Куќиште – големина Mini Tower
Напојување Platinum PRO 500