0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-9%

NB LENOVO IP GAMING 3 15IHU6

56.990,00 ден 51.990,00 ден

Гаранција 24 месеци

Шифра: 82K101ABRM Категорија:

Процесор: Intel® Core™i5-11320H
Меморија: 16 GB
SSD: 512 GB M.2 NVMe SSD
Видео картичка: NVIDIA GeForce RTX 3050 (4 GB GDDR6)
Екран: 15,6″ (39,62 cm) Full HD IPS 250nits 120Hz 45% NTSC 1920×1080 мат
USB порти: 2x USB 3.2 Type-A Gen 1, 1x USB 3.2 Type-C Gen 1
Тежина: 2,25 кг
Димензии: 35,9 x 25,2 x 2,4 cm
Батерија: Вградена литиум полимерна батерија 45Wh
Поддржува Rapid Charge Pro (полнење до 50% за 30 минути)
Трајност: до 8 часа