0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.

nJoy Alpha 850W

6.490,00 ден

Стандард 80 Plus Gold
Целосен модуларен дизајн
Технологија DC-to-DC
Кондензатори со висок квалитет од 105 C степени

Ако сте зависник од игри или ентузијаст за технологија и сакате да изградите сопствен компјутерски систем, Alpha 850W е вистински избор на висококвалитетно напојување.

Гаранција 36 месеци

Шифра: PSAT4085A4MCDCO01B Категорија:

Power (W)

 • 850

ATX Version

 • ATX 12V v2.3

PFC

 • Active PFC

Input Voltage

 • 230V

Input Frequency

 • 47 – 63Hz

Protection

 • OCP / OVP / SCP / OPP

Connectors

 • 1 x 20+4pin
 • 1 x ATX/EPS 12V
 • 4 x PCI-E 6+2pin
 • 6 x SATA
 • 4 x 4pin Molex

Fan

 • 1 x 120 mm

  Low noise at 24dB

Features

 • NVIDIA SLI ready
 • ATI CrossFireX ready
 • Intelligent auto-thermal fan control
 • Compatible AMD / Intel, ATI / Nvidia
 • Low noise

Cables

 • 50cm flat

Efficiency

 • Meets 80Plus Gold at 115V
 • 85% / 88% / 85%
 • 20% / 50% / 100%

Modular Power Supply

 • Full modular

Rail +12V

 • 1 x 69A

Capacitors

 • 105 degrees Celsius

Size

 • 160 x 150 x 86 mm

Weight

 • 1.95 kg

Package contents

 • Power Supply Unit
 • Modular cables set
 • User manual
 • Warranty card
 • AC Power cord