0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.

nJoy Astro 650W

3.990,00 ден

Серијата Astro е специјално дизајнирана за ентузијасти кои сакаат да создадат сопствен компјутер и за гејмерите кои знаат колку е важно компјутерот да се напојува со силен и стабилен PSU. Тој е опремен со рамни кабли и тивок вентилатор од 12 см со мала брзина, кој се контролира интелигентно и континуирано ја следи температурата на напојувањето преку системот на сензори.

Гаранција 36 месеци

Шифра: PSAT5065A20COCO01B Категорија:
 • Power (W) 650
 • PFC Active PFC
 • ATX Version ATX 12V v2.3
 • Input Voltage 230V
 • Input Frequency 47 – 63Hz
 • Protection OCP / OVP / SCP / OPP
 • Connectors

  1 x 20+4pin

  1 x ATX/EPS 12V

  4 x PCI-E 6+2pin

  6 x SATA

  4 x 4pin Molex

 • Fan 1 x 120mm

  Low Noise 26dB

 • Features

  Intelligent auto-thermal fan control

  Compatible AMD / Intel, ATI / Nvidia

  Low noise

 • Cables 50cm flat
 • Efficiency Meets 80Plus Bronze at 230V

  85% / 88% / 85%

  20% / 50% / 100%

 • Rail +12V 1 x 53A
 • Capacitors 105 degrees Celsius
 • Size 150 x 140 x 86 mm
 • Weight 1.52 kg