0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.

nJoy Dawn 550W

2.990,00 ден

Серијата Dawn e специјално направена за игри или компјутери со високи перформанси. Ќе ви ја испорача енергијата потребна за да го зголеми искуството на игри до максимум. Бидете херој на вашата игра со серијата Dawn.

Препорачано за гејмери
Усогласено со стандардот 80+ Bronze
Ниско ниво на бучава
Кондензатори со висок квалитет од 105 C степени

Гаранција 36 месеци

Шифра: PSAT5055A40CNCO01B Категорија:
 • Power (W)
 • 550W

 • PFC
 • Active PFC

 • ATX Version
 • ATX 12V v2.3

 • Input Voltage
 • 230V

 • Input Frequency
 • 47 – 63Hz

 • Protection
 • OCP / OVP / SCP / OPP

 • Connectors
 • 1 x 20+4pin

  1 x ATX/EPS 12V

  2 x PCI-E 6+2pin

  5 x S-ATA

  3 x 4pin Molex

 • Fan
 • 1 x 140mm

  Ultra Low Noise 21dB

 • Features
 • Intelligent auto-thermal fan control

  Compatible AMD / Intel, ATI / Nvidia

  Low noise

 • Cables
 • 50cm flat

 • Efficiency
 • Meets 80Plus Bronze at 230V

  85% / 88% / 85%

  20% / 50% / 100%

 • Modular Power Supply
 • No

 • Rail +12V
 • 1 x 43A

 • Capacitors
 • 105 degrees Celsius

 • Size
 • 160 x 150 x 86 mm

 • Weight
 • 1.38 kg