0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.

nJoy Titan+ 600

3.190,00 ден

Активен PFC
Одговара на 80Plus бронзен стандард
Кондензатори со висок квалитет од 105 степени
Рамни кабли

Гаранција 36 месеци 

Шифра: PSAT5060A20CUCO01B Категорија:

Power (W) 600

ATX Version
ATX 12V v2.3

PFC
Active PFC

Input Voltage
230V

Input Frequency
47 – 63Hz

Protection
OCP / OVP / SCP / OPP

Connectors

  •  1 x 20+4pin
  • 1 x ATX/EPS 12V
  • 4 x PCI-E 6+2pin
  • 6 x SATA
  • 4 x 4pin Molex

Fan
1 x 120 mm

Low noise at 24dB

Features
Intelligent auto-thermal fan control

Compatible AMD / Intel, ATI / Nvidia

Low noise

Cables
50cm flat

Efficiency
Meets 80Plus Bronze at 230V

85% / 88% / 85%

20% / 50% / 100%

Modular Power Supply
No

Rail +12V
1 x 47A

Capacitors
105 degrees Celsius

Size
150 x 140 x 86 mm

Weight
1.46 kg