0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.

nJoy Woden 850W

5.690,00 ден

Препорачано за гејмерите!
Woden серијата е особено изградена за игри или компјутери со високи перформанси.

Гаранција 36 месеци

Шифра: PSAT-085A04W-BU01B Категорија:

Power (W) 850

PFC Active PFC

ATX Version
ATX 12V v2.3

Input Voltage 230V

Input Frequency 47 – 63Hz

Protection OCP / OVP / UVP / SCP / OPP / OTP

Efficiency Meet 80PLUS GOLD

Fan 1 x 140mm

Ultra Low Noise 21dB

Connectors
-1 x 20+4 pin

-1 x ATX/EPS 12V

-4 x PCI-E 6+2 pin

-8 x S-ATA

-5 x 4 pin Molex

Features
NVIDIA SLI ready

ATI CrossFireX ready

Intelligent auto-thermal fan control

Compatible AMD / Intel, ATI / Nvidia

Low noise

Cables 50cm lenght

Sleeved

Modular Power Supply -No

Size 160 x 86 x 150mm