0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.
-9%

NOTEBOOK ACER Nitro 5 (AN515-52-75HH)

69.990,00 ден 63.990,00 ден

Моќно процесирање, одлична графика и неверојатно ладење. Acer Nitro 5 е подготвен за секоја нова авантура.

Гаранција 12 месеци 

Спореди
Шифра: NH.Q3XEX.024 Категорија:
 • Екран : 15.6 FHD IPS”
 • Процесор : Intel® Core™ i7-8750H
 • Меморија : 8GB
 • Tврд диск : 1TB
 • SSD : 256GB
 • Графичка картица : GeForce® GTX 1060 6GB GDDR5
 • Оптички уред : Не
 • Мрежна картица : 10/100/1000 GBit
 • Безжична картица : Да
 • BT : Да
 • HDMI : Да
 • Камера : Да
 • Батерија : 4-Cell
 • Teжина : 2.7 кг.