0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.
-9%

NOTEBOOK ACER Predator Helios 500 (PH517-61-R7G)

114.990,00 ден 104.990,00 ден

Брутално моќен и импресивен, Acer Predator Helios 500 е совршен избор за гејминг лаптоп!

Гаранција 12 месеци 

Спореди
Шифра: NH.Q3GEX.009 Категорија:
 • Екран : 17.3 FHD IPS 144Hz”
 • Процесор : AMD Ryzen 7 2700
 • Меморија : 16GB
 • Tврд диск : 1TB
 • SSD : 256GB
 • Графичка картица : AMD Radeon RX Vega 56 8GB
 • Оптички уред : Не
 • Мрежна картица : 10/100/1000 GBit
 • Безжична картица : Да
 • BT : Да
 • HDMI : Да
 • Камера : Да
 • Батерија : 4-Cell
 • Teжина : 4 кг.