0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-7%

Notebook Asus VivoBook R564JA i3-1005G1/4GB/128GB/15.6″ Full HD Touchscreen/FP/BT/Win10

28.990,00 ден 26.990,00 ден

Без разлика дали сте на работа или играте, ASUS VivoBook 15 е компактен лаптоп кој ве потопува во се што сте решиле да направите.

Гаранција 12 месеци

Шифра: R564JA Категорија:

Технички спецификации

CPU: Intel Core i3-1005G1 (1.2 GHz up to 3.4 GHz , 4 MB cache, 2 cores)
Memory: 4GB DDR4 2666MHz
Storage: 128GB SSD
Graphics: intel UHD
Display: 15.6″ (16:9) FHD (1920×1080) 60Hz Anti-Glare Touchscreen 45% NTSC with wide 178° viewing angles
Optical: no
External Ports: 1 x COMBO audio jack, 1 x Type-C USB 3.2 (Gen 1), 1 x Type-A USB 3.2 (Gen 1), 2 x Type-A USB2.0, 1 x HDMI, 1 x micro SD card
Camera: HD Web Camera
Wireless: Integrated 802.11 AC , Bluetooth V4.2
OS: Windows 10 S mode
Audio: ASUS SonicMaster Technology
Battery: 2 Cell 37 Wh Battery
Weight: 1.7kg