0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.
-9%

NOTEBOOK LENOVO Legion Y540 i5

54.990,00 ден 49.990,00 ден

Lenovo Legion Y540 – вистинско гејминг искуство

Со стилско алуминиумско куќиште, високи перформанси и моќна графика Lenovo Legion е омилен гејмерски лаптоп дизајниран за акција, брзина и победа.

Гаранција 24 месеци.

Спореди
Шифра: 81SY00H8RM Категорија:
 • Екран : 15.6″ Full HD
 • Процесор : Intel® Core™  I5-9300H
 • Меморија :  8GB DDR4-2666
 • SSD: 512GB M.2 PCIe NVMe
 • Графичка картица : GeForce® GTX 1650 4GB GDDR5
 • Оптички уред : Не
 • Мрежна картица : 10/100/1000 GbitLAN
 • Безжична картица : Да
 • BT : Bluetooth 4.2
 • HDMI : Да
 • Камера : HD 720p
 • Аудио: Harman Kardon speakers
 • Додатоци: Backlit keyboard
 • Батерија : 3-Cell
 • Teжина : 2.3кг.