0 Продукти - 0,00 ден
0
 • Нема продукти.
-7%

PC Lenovo Legion T530-28ICB

44.990,00 ден 41.990,00 ден

Lenovo Legion моќен гејминг компјутер!

Гаранција 24 месеци 

Спореди
Шифра: 90JL0083RI Категорија:
 • Куќиште :  Desktop
 • Процесор : Intel® Core™ i5-8400
 • Меморија : 8GB DDR4 2666MHz 
 • Tврд диск : 1TB HDD 7200RPM
 • Графичка картица : nVIDIA GeForce 1050TI 4GB DDR5 128Bit
 • Оптички уред : Не
 • Мрежна картица : 10/100/1000 GBit LAN
 • HDMI : Да
 • Дисплеј порта : Да
 • USB 2.0 : Да
 • USB 3.0 : Да
 • Сериска порта : Да
 • Паралелна порта : Не
 • Тастатура и Глувче : Да