0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.

PSU Legion 700W 80PLUS Silver 230V EU ECOVA Certification

5.390,00 ден

Ако сте гејминг зависник  или технолошки ентузијаст и сакате да изградите сопствен компјутерски систем, мора да изберете висококвалитетно напојување. nJoy Legion е моќно полумодуларно напојување со висококвалитетна заштита и 80PLUS Silver 230V EU ECOVA сертификат.

Гаранција 36 месеци.

Шифра: PWPS-070ASBL-BU01B Категорија:

Power (W)
700W
Modular Power Supply
Semi-modular
ATX Version
ATX 12V v2.3
Input Voltage
230V
Input Frequency
47 – 63Hz
PFC
Active PFC
Protection
OCP / OVP / UVP / SCP / OPP / OTP
Efficiency
87% / 90% / 87%
20% / 50% / 100% load
Rail +12V
1 x 48 A
Fan
1 x 140mm
Ultra Low Noise 21dB
Connectors
1 x 20+4pin
1 x ATX/EPS 12V
4 x PCI-E 6+2pin
6 x S-ATA
4 x 4pin Molex
Cables
50 cm + 15cm length flat cables
Features
NVIDIA SLI ready
ATI CrossFireX ready
Intelligent auto-thermal fan control
Compatible AMD / Intel, ATI / Nvidia
Low noise
Size
160 x 86 x 150 mm
Weight
1.9 kg