0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-13%

Silicon Power Armor A66, 4TB, Black

7.490,00 ден 6.490,00 ден

Armor A66 е одличен диск за бекап и чување на податоците секаде, од надвор во дивината до назад во канцеларија, сигурно и безбедно.
Со својата сеопфатна заштитна гумена обвивка, водоотпорност на ниво на IPX4 и military-grade дизајн отпорен на удари, овој пренослив хард диск е подготвен лесно да издржи капки, удари, дожд и прашина.

Гаранција 36 месеци

Шифра: Armor A66 Категорија:

Капацитет 4TB
Димензии 139,2mm x 96,0mm x 24,0mm
Тежина 328g
Материјал Гума + пластика
Боја Црна
Интерфејс USB 3.2 Gen 1 (USB 3.0, USB 2.0)