0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-19%

Tellur Bluetooth Headset Vox 55, Black

1.590,00 ден 1.290,00 ден

Новите Bluetooth слушалки Vox 55 се однесуваат на безбедни телефонски повици. Мали и компактни, со ергономски дизајн, Vox 55 може да се носат цел ден без никакви непријатности. Уживајте во кристално јасен разговор благодарение на микрофонот што ја поништува бучавата и ја филтрира бучавата во позадина.

Гаранција 24 месеци

Шифра: TLL511321 Категорија:

Bluetooth version v4.2

Wireless range Up to 10 m

Frequency 2.4GHz, Class 2

Supported profiles A2DP 1.3, AVRCP 1.5, AVDTP 1.3, HFP 1.7, HSP 1.2

Multipoint technology Pair and maintain connections with two phones and answer calls from either phone

Microphone frequency range 100Hz~10KHz

Microphone sensitivity -44dBm

Speaker 10mm

Talk time Up to 4 hours

Standby time Up to 120 hours

Charge time Approximately 2 hours

Charge connector Micro-USB

Features Voice alerts, iOS battery state monitor

Bluetooth pairing name Tellur Vox 55

Product weight 11g

Package includes

1 x Vox 55 Bluetooth Headset;
1 x Micro-USB cable;
1 x Manual;

Operating temperature

0° to +40° C