0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-8%

VIVAX IMAGO LED TV-55UHDS61T2S2SM

25.990,00 ден 23.990,00 ден

Новиот ULTRA HD ANDROID 9.0 SMART телевизор од VIVAX носи 4K резолуција и со висок динамичен опсег на бои (HDR), придонесува за чувството дека сликата што ја гледате е најблиску до тоа како нашето око го гледа светот околу себе. 4K технологијата прикажува 4 пати поголема резолуција (4 пати повеќе пиксели) од целосната HD резолуција, што значи дека деталите се многу поостри и појасни

Гаранција 24 месеци 

Шифра: TV-55UHDS61T2S2SM Категорија:

Основни карактеристики
Дијагонала: 55 “/ 140 см
Осветленост: 350
Максимална резолуција: 3840 X 2160 (UHD 4K)
Оперативен систем: Андроид
Технологија: LED
Тип на ТВ: СМАРТ
ТВ-приемник: DVB-T2 / C / S2
Звук (W): 16
Димензии и тежина
Тежина на уредот: 9
Димензии Ширина (СО): 118
Димензии Висина (СО): 72,2
Димензии длабочина (СО): 16,8
Други карактеристики
VESA: 200 X 200
УСБ-снимање: Да
Далечински управувач: Паметен
Режим на хотел: Основен
HDR: Да
Енергија и потрошувачка
Енергетска класа: А.
Боја: црна
Конектори
Композитен влез: Да
Внес на компонента: Да
СКАРТ: 0
HDMI: 3
Влез за слушалки: 1
VGA: 0
УСБ: 2
Интегрирано WiFi: Да
Bluetooth: Не.
CI+: Да
Дигитален аудио излез(оптички): Да
Screen Mirroring: Да