0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-11%

VIVAX tablet TPC-102 4G 3/32GB

8.990,00 ден 7.990,00 ден

Со голем 10,1 “HD IPS 1280 * 800 екран, ќе уживате во забавата и функционалноста на таблетите Vivax. Quad-core процесорот ќе ви овозможи моќни перформанси користејќи го новиот Andorid 10.0. Имате 3 GB RAM и 32 GB внатрешна меморија со можност за проширување до 128 GB (MicroSD) Покрај тоа, уредот има 4G модул, гумена задна кутија и батерија од 5800 mAh

Гаранција 12 месеци

Шифра: TPC-102 4G 3/32GB Категорија:

Екран: 10,1
Тип на приказ: IPS / PLS
Резолуција на екранот: 1280×800
Процесор: Quad-Core
Процесор [GHz]: 1.3
RAM меморија [GB]: 3
Внатрешна меморија [GB]: 32
ОС: Андроид 10.0
Димензии и маса
Боја: Црна
Тежина [g]: 470
Ширина на димензија (мм): 200
Димензија висина (мм): 470
Други карактеристики
Макс. Проширување на SD-картичка [GB: 128
Предна камера [Mpix]: 2
Задна камера [Mpix]: 5
Поврзување: 4G / LTE, 802,11 b / g / n, Bluetooth 4,0
GPS: да
ГСМ: да
Енергија и потрошувачка
Батерија [mAh]: 5800
Конектори
микро USB: 1
микро SD: 1
Аудио влез / излез: 1