0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-14%

VIVAX TPC-101 3G

6.990,00 ден 5.990,00 ден

Со големиот 10.1 “HD IPS дисплеј, ќе уживате во забавата и функционалноста на новата Vivax таблет, и ќе бидете изненадени од задниот метален дел. Quad core процесорот ќе ви овозможи моќни перформанси со користење на новиот Andorid 6.0. 16 GB внатрешна меморија со можност за надградба до 32 GB со MicroSD картичка. Останете секогаш поврзани на интернет со вградениот 3G модул. Батеријата од 4700 mAh ќе ви овозможи голема автономија при работа.

Гаранција 12 месеци

Спореди
Шифра: 02352644 Категорија:
Тип на екран : IPS
Екран : 10,1″
Резолуција : 1280×800 Pixel
Процесор : Quad-Core Qualcomm 1.3GHz MTK6580
Меморија : 2GB
Интерен капацитет : 16GB
Оперативен Систем : Android 6.0
3Г : Да
Камера : Задна 2MP и Предна 2MP 
Безжична мрежа : Bluetooth 4.0, 3G, 802.11 b/g/n
Проширување капацитет : Да
ГПС : Да
BT : Да
HDMI : Не
Боја : Сребрена
Teжина : 540 гр.