0 Продукти - 0,00 ден
0
  • Нема продукти.
-11%

UPS nJoy Echo Pro 1000

18.490,00 ден 16.490,00 ден

Серијата Echo Pro е одличен избор за комерцијални поставки кои ја нудат секоја клучна карактеристика потребна во овој случај, како што се двојна конверзија преку Интернет, HID USB, исклучување во итен случај (EPO), дополнителна SNMP картичка и повеќе.

Гаранција 36 месеци, 12 месеци на батериите

Шифра: UPOL-OL100EP-CG01B Категорија:

Phase
Single Phase
Technology
On-line (VFI)
Typology
Tower
Output waveform
Pure Sine Wave
Output Power Factor
0.8
Power
1KVA / 800W
Input Nominal Voltage
230V
Input Voltage Range
80 – 300 VAC
Input Nominal Frequency
50Hz / 60 Hz – user selectable
Output Nominal Voltage
208/220/230/240 VAC – user selectable
Output Voltage Precision
±1%
Outlets
3 x Schuko Battery Backup & Surge Protection
Batteries Presence
Internal Only
Batteries Installed
2 x GP07122F (BTVACGUOBTD2FCN01B)

Efficiency
Up to 96%*
LCD Display
Yes
Communication Ports
– RS232
– HID USB
– SNMP
– EPO
Noise Level
<40dB
Features

Low noise level
Auto-restart
Auto-charge
Automatic Bypass
Generator Compatible

Typical Backup Time
6 minutes al 50% load (400W)
Parallel operation
Not Supported
Generator Compatible
Yes
Dimensions (L x W x H)
327 x 140 x 190 mm
Weight
9.13 kg